پرینت

صحبت مدیریت

دنیای امروز فرهنگ وهنر 

در جهان مدرنیزه امروز با وجود زرق و برق ماشینی و مصنوعی اش باز هم نمی توان نقش فرهنگ را در یکپارچه سازی  نظامهای اجتماعی در اقصا نقاط جغرافیای این کره خاکی نادیده گرفت ضمن اینکه تمام این ییشرفتها در عرصه علمی و تکنولوژی امروز در خدمت فرهنگ و فرهنگسازی برای بشریت باید لحاظ شود نه اینکه فرهنگ و ارزشهای انسانی در خدمت تکنولوژی با اهتمام به ایجاد این فضا می توان گفت : یک فرد در سایه فرهنگ ، سنن و الگوهای کهن اصیل و ارزشی  دیارخویش می تواند سودای خوشبختی را در سر بپروراند و به نوعی همای سعادت خویشتن را در دنیای پیرامونش دریابد و به پرواز در اورد.

بدون شک تحقق انسانیت نیز تحت الشعاع تحقق بخشیده شدن آرمانها و باورها و ارزشهای انسانی خواهد بود. در اعصار متمادی و در عرصه های تاریخی مختلف همواره فعل و انفعالات فرهنگی بدین صورت جلوه خود را به رخ جهانیان کشانیده است.

در عصر ارتباط با توجه به پیشرفتهای چشمگیری که در رسانه های ارتباط جمعی رخ داده این امکان محقق گردیده است که یکنفر در هر کجای دنیا می تواند در کوتاهترین زمان ممکن عقاید، افکار ، باورها و نقطه نظراتش را در معرض قضاوت(تایید و رد) در میان افراد جوامع مختلف با هر نژاد، ملیت ،فرهنگ و عقیده ای قرار دهد و ما روز بروز شاهد هموارتر شدن این پلهای ارتباطی بین بشریت امروز هستیم . بدرستیکه نویسندگان و شاعران در راس مخروط خلق آثار تفاهم و تعادل برانگیز فرهنگستان انسانیت  می باشند بطوریکه می دانید حتی از زمان ماقبل تاریخ نیز پیشگامانی همچون سقراط و ارسطو و افلاطون کنفسیوس حافظ و مولانا و سعدی و فردوسی شکسپیر ودانته و چخوف و همه وهمه بدنبال این مهم بودند و این محتوا هنوز سرمشقیست برای خالقان معاصر آثار مختلف همچنانکه از چند هزار سال پیش ارسطو در بوطیقای خود زندگی را بر پایه درام و درام را شالوده اصلی زندگی بیان میدارد و برای هر سرگذشتی سه منبع و معیار اساسی و لاینفک با عنوان آغاز و میان و پایان بیان میدارد و سفر نویسندگان را در خلق آثار خویش بر این راه و رسم رقم میزند.

 و اکنون با پیروی بر قدمت چندین هزار ساله داستان شاهد تحولات خوش ساخت در این میدان هستیم. ابزارهای مختلف جستجو ذخیره و بازیابی انواع داده ها و استفاده کاربردی از دست نوشته ها و رساله ها ورسانه های مختلف صوتی و تصویری و شبکه های گسترده اجتماعی , سایتها ,انجمنها و گروههای مختلف هنری و فرهنگی از جمله عواملی هستند که نقش کیلدی و بسزایی را در تییین و بتصویر کشیدن درک بشر از مفاهیم و اهداف مختلف زندگی ایفا میکنند.

ما نیز برای اینکه از سیر  چرخش سریع این چرخ گردون باز نمانیم و قطره ای هرچند کوچک اما قطعه ای از این اقیانوس بیکران علم و اندیشه و فرهنگ محسوب شویم , این مجموعه را بصورت سایتی با عنوان (هنر هفتم) با بیان موضوعات آموزشی مختلف و تبادل نظرات اعضا و ارایه اخبار و امکانات دیگر ایجاد نموده ایم , آرزومندیم که بتوانیم در بالا بردن سطح کیفی خلق آثار هنری تاثیر شایسته ای داشته باشیم و از دریای بیکران فرهنگ و هنر جرعه ای اندک برای رفع تشنگی خود نوش کنیم.

در خاتمه امید دارم که با عنایت ایزد منان و همچنین کمک دوستان و علاقمندان عرصه ها و موقعیتهای مختلف هنر هفتم بتوانیم از شاهراه فرهنگ و ادبیات نمایشی، شکاف بین انسان  واقعی و انسان مدرنیزه امروزی را حذف و بستری مناسب در جهت بهره مندی از یک منشور انسانی یکپارچه در تعاملات فرهنگی ایجاد نماییم و ضمن احترام متقابل به عقاید و باورهای ارزشی موجود در تمام دنیا و با زبان هنر که بهترین نماد بیان کننده زیباییهاست رایحه خوشبوی صلح و دوستی و مهرورزی را در سرتاسر این زمین پهناور استشمام کنیم و با هم این دهکده جهانی بشری  را به شهری که در آن تمامیت ابزار در خدمت انسان و انسانیت است مبدل سازیم. 

و با تمام وجود عشق بورزیم که همه انسانها با دستیابی به کلید مشکل گشای درست اندیشیدن در نهایت صلح و آرامش و بدور از هر اختلافی در کنار همدیگر با هم ,برای هم و نه دور از هم و بر علیه هم زندگی کنند .

                                     به امید انروز که تبلور تمام زیبایهاست ...

با درود فراوان بر تمام فرهنگ دوستان گرامی.

داریوش الوند.

ارسال یک نظر (0)

 

 image-5f1f3e774d42c5f70f231d3798f967bea8bd1fe7e5329e2c47809165b80aaa57-V

hostarsham